Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Birçok web tasarım firması,  yıllardır verdiği hizmetlerin arasına arama motoru optimizasyonu hizmetini de dahil etmektedir. Son zamanların popülerleri olarak anılan SEO,  dijital dünyanın nabzını tutmaktadır. Peki, arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?

Arama motoru optimizasyonu, yakın bir tarihte ön plana çıkan bir web hizmeti olsa da, 2007’den bu yana adından söz ettirmektedir. Arama motorlarına olan bu ilginin artışı, şüphesiz insanların aradıkları şeye daha kolay ulaşma isteğinin getirdiği bir sonuç olmuştur. Bugün arama motorlarını aramak için dahi arama motorlarını kullanmak gülünç gelse de, bu gerçekten yaşanan bir durumdur. Google üzerinden, Yandex’i veya Yandex üzerinden Google’ı aratmak gibi eylemlerde bulunan kullanıcılara sıklıkla rastlanmaktadır. Dolayısıyla bu kadar rağbet gören bir internet aracı, pazarlama açısından mükemmel bir kanal olmaktadır.
 
Markaların da, arama motorunun nimetlerinden faydalanması kaçınılmaz olmuştur. Anahtar kelime bazında yapılan aramalar için ilk sayfalarda yer almak, önemli bir durum halini almıştır. Search Engine Optimization, olarak genişlettiğimiz SEO kavramı, özetle internet üzerinde yapılan aramalarda daha kolay bulunabilmek için teknik kriter düzenlemelerinin yapılması işlemi olarak da açıklanabilir. Dijital dünyada bir düzen yakalamak ve belirli bir standart tutturmak isteyen arama motoru araçları (Google, Yandex vb.) kendilerine göre belirli standartlar belirlemektedir. Zaman zaman gelen güncellemelerle birlikte, bu standartlar değişmektedir. Daha doğrusu web robotlarının algı sistemlerinde düzenlemeler gerçekleştirilir. Çünkü yapılan aramalardaki anahtar kelimelere uygun web sitelerinin ön plana çıkmasını sağlayan aracılar, web robotlarıdır. Ayrıca SEO hizmetleri, site içi ve site dışı SEO olarak da ikiye ayrılmaktadır.

Kocaeli Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri Neyi Kapsar?

-Web sayfalarınızın üst sıralara çıkmasını sağlayan İzmit SEO çalışmalarıyla, web sitenizi ziyaret etmesini istediğiniz kullanıcı sayısını büyük oranda arttırabilirsiniz.

-Dolayısıyla Kocaeli SEO çalışmalarıyla, hizmetini verdiğiniz işin veya satışını yapmak istediğiniz ürünlerin pazarlaması daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 
-Google sıralamalarında artış göstermek için doğal yolların yeterli olmadığı durumlarda, doğal görünen yöntemler aracılığıyla üst sıralara ulaşma hizmetidir.
 
-Doğalve organik çalışmalar, SEO için en temel unsurlardandır. Bu işlemlerin elle yapılıyormuş ve doğal oluyormuş gibi gerçekleştirilmesi önemlidir. Eğer yapaylık hissedilirse, bu çalışmalar dikkate alınmazlar ve boşa bir çaba gerçekleştirilmiş olur.

-Sitenizin makale forumlarında, sosyal medyalarda ve imleme sitelerinde paylaşılarak SEO’ya katkı sağlaması İzmit arama motoru optimizasyonu hizmetlerinin birer parçasıdır.